Posted by : Elies wtorek, 28 kwietnia 2015

Wiem, czasem się zapadam pod ziemie, a czasem, jak teraz, to daje notka jedna za drugą. Cóż, taka specyfika mojego blogowania. ^^ Zawsze jak znajdę chociaż trochę czasu, to staram się nadrobić notki i zadowolić Was. Tym razem przychodzę z rozgrywką. Wiem, że lubicie to najmniej, ale ja nawet świetnie się bawię nagrywając te filmiki i chcę się Wami z nimi dzielić. Mam nadzieję, że mimo wszystko nie polecą hejty, bo przypominam, że te filmiki to tylko jedne z wielu notek. Wciąż zamierzam pisać historie rodzin w formie zdjęciowej, pisać instrukcje i dawać jakieś simki do pobrania.

Tym razem jednak wydaje mi się, że filmik może być ciekawy, dlatego, że jest WYZWANIEM? A no tak. W filmiku już to opisałam, ale napiszę także na blogu, żeby było konkretnie.

Wyzwanie nazywa się Ruway Teen Challange i zostało wymyślone wśród anglojęzycznych graczy. Głównie dla The Sims 3, dlatego jak ktoś nie ma czwórki,  a chciałby się podjąć tego wyzwania, to oczywiście zachęcam. Wyzwanie to jest bowiem rozgrywane zarówno w wersji trójkowej jak i czwórkowej.

Ale o co chodzi?

Tworzymy nastolatka (w the sims 4 chyba da się bez osoby dorosłej), ewentualnie dorosłą osobę potem uśmiercamy za pomocą kodu jakiegoś. Nastolatek jest sam i wprowadzamy go na działkę bez żadnego domu, bo chodzi o to, że nasz sim ma być bezdomny. Grając naszym nastoletnim simem musimy sami zarobić pieniądze, zbudować mu dom, w którym będzie minimum: pokój, łazienka, salon, kuchnia, celem także jest, aby sim ten założył rodzinę później, miał dzieci i szcześliwy dom. 


Ale są pewne zasady utrudniające:

 1. Rozgrywkę zaczynamy od kwoty 500$. W tym celu potrzebny jest kod (DLA THE SIMS 4, może działa też w trójce, ale pewności nie mam). KOD: testingcheatsenabled, potem wpisujemy money 500$ i gotowe. 
 2. Jeżeli nasz sim jedzie na jakąś inną parcelę np. siłownie, bibliotekę park, musi płacić za to 10$, w tym celu używamy tego samego kodu, wpisując kwotę z odjętą sumą 10 simoleonów. Np. mieliśmy 500$ to wpisujemy po money 490$
 3. Nasz sim nie może podjąć się żadnej pracy dorywczej. Pieniądze pozyskuje tylko sprzedając pozyskane rzeczy poprzez łowienie czy zbieranie, albo ogrodnictwo, czy malarstwo, ale najpierw trzeba zarobić na sztalugę. Wiadomo. 
 4. Nasz sim nie może korzystać w telefonu komórkowego, chyba, że zarobi dość kasy i kupimy mu telewizor. Wtedy już sim może korzystać z elektroniki.
 5. Nasz sim może mieć tylko jeden strój do wszystkich kategorii stroju, bo zakładamy, że nie zabrał ze sobą nic więcej do przebrania. Myślę, że wyjątkiem może być bielizna, bo głupio, żeby uciekać bez bielizny, prawda? Stroje można zmienić dopiero wtedy jak zarobimy i kupimy szafę. 
 6. Nasz sim nie może rozmawiać z osobami młodymi dorosłymi, dorosłymi i emerytami. Tylko z nastolatkami i dziećmi, bo zakładami, że dorośli mogliby nas podać do opieki społecznej.
 7. Nasz sim nie może chodzić do szkoły. 

I to tyle. Kiedy zbudujemy simowi odpowiedni dom i założymy mu rodzinę, wyzwanie uznajemy za zakończone z sukcesem. Podjęłam się tego wyzwania i postanowiłam, że nagram wam tę rozgrywkę w odcinkach. :) Także zapraszam do oglądania, a jak ktoś z Was ma ochotę także podjąć się tego wyzwania, chociażby w formie zdjęciowej, a nie filmiku, to zapraszam! :D Podkreślam jednak, że nie ja jestem autorem wyzwania! Na YouTube możecie oglądać wiele takich filmików u zagranicznych graczy simsów! :) 

Filmik:
Pozdrawiam!

{ 11 komentarze... read them below or Comment }

 1. Super. Fajnie ze dajesz takie notki. Zabawa fajna, dzięki niej gra jest jeszcze lepsza. Pozdrawiam. :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie moze chodzic do szkoly? Uuu D:

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz taki słodziutki głosik <3 A tak w ogóle to fajnie ,że wstawiasz filmiki ^ ^ i robisz śliczne simki :3

  OdpowiedzUsuń
 4. o proszę, jaka ciekawa tematyka! też bym się tego podjęła, tyle że mi to się zapewne znudzi po... daję sobie góra 3 dni :D ale chętnie popatrzę jak Tobie to idzie
  buzi!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wymyślasz wyzwania,napewno skorzystam:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam na mój kanał!
  W trakcie tworzenia Legacy challenge, a już niedługo jedno z nowszych wyzwań - 7 toodlers challenge!
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLjtNjM_inWriftu9zh6AFch1DBiuysYGT

  OdpowiedzUsuń

- Copyright © 2013 Sims Craze - Hataraku Maou-sama! - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -